את לוח נסיעותך – אמרו לי ידידי הישראלים – עליך לתאם כך, שתגיע לאגרא, מרחק שעתיים מדלהי לעת 'קידוש הלבנה'; זה חוק בל יעבור – כל התיירים מבקרים בטאג' מאהאל לאור הירח המלא...
משום כך סירבתי. אינני תייר המסייר לפי מורה-הדרך הרשמי; את הודו החיה באתי לראות, ולא בניינים מתים. ומלבד זאת, את טאג' מאהאל ראיתי גם ראיתי זה כבר. הן אי-אפשר היה להמלט מפניו; הוא נשקף אלי מתוך כל גלוייה מצויירת, מכל יומן-חדשות, מכל המודעות של סוכנויות-הנסיעות, מכל אולמות בתי המלון, מעל שטיחים וארנקי גברות, מפיות ונעלי בית, קסת הדיו ומנורת-השולחן והצלחת והמאפרה והמגבת... כל הודו עשתה יד אחת להבאיש עלי את הטאג' מאהאל.
והזמן לך – המשיכו הידידים – חדר במלון לפחות ליום אחד; למען תוכל לראותו כמה פעמים ובשקט...
זאת – ודאי לא אעשה. אמנם אי אפשר לאמר כך בפה מלא לידידים הדואגים להצלחת סיורי, אבל אני לא איהנה מהטאג', ולא אזמין חדר ללינה; די לי בשעה אחת בלבד.

קרליבך, עזריאל, 1986, הודו יומן דרכים, ספריית מעריב, 218


אני מאמין:

אני מאמין בהכנה מוקדמת, בבנייה משותפת, בהגדרה הפשוטה והחשובה מכל: מה מעניין אותנו ביעד זה? מה ברצוננו לעשות / לראות בחוויה הזו?

וכן קריטריונים נוספים: מהו התקציב שלנו? מהו סדר העדיפויות שלנו? זמן? ועל סמך כך נבנה המסלול. הקבוצות הן מזעריות ומדוע? מכיוון שאנחנו נפגשים עם אנשים מאוד פשוטים, שאינם רגילים לראות ולארח תיירים מערביים, אנשים ממוצעים בכפרים או בערים באתיופיה. והם הגיבורים האמיתיים של המסעות שלנו.  חווית הטיול היא מאוד אינטימית. ככל שהקבוצה קטנה יותר, יכולת הפתיחות של המקומיים גבוהה יותר. אנחנו בהחלט יוצאים ממסלול התיירים הרגיל בטיולים אלה.

ההדרכה מבוססת על נסיון רב ושהות ממושכת שלי בשטח עצמו. 


ייעוץ ובניית מסלולים

ייעוץ ובניית מסלולים בהתאמה אישית לייעדים הבאים: טרינידד וטובגו, סרי לנקה, אתיופיה, קניה, רואנדה, זנזיבר, מוזמביק, סוואזילנד. ייעוץ פרטני ויסודי לטיולים או שהות במדינות והאיזורים הנ"ל.

בדגש על התחומים הבאים:

 1. רקע היסטורי וגאוגרפי.
 2. רקע חברתי.
 3. אתרי "חובה" ואתרים נוספים.
 4. עיר הבירה והתמצאות בה.
 5. שירותי התחבורה הקיימים.
 6. אקטואליה ופוליטיקה.
 7. סכנות ומטרדים.
 8. דרכי הגישה הנוחות ביותר.
 9. מדריכים מקומיים ושירותי לינה.
 • אנו מתמחים בבניית מסלולים איכותיים, הגיוניים, בטיחותיים ומהנים על פי בקשת הלקוח ליעדים הנ"ל.
 • בבניית מסלולים אלה דרושה הסתכלות רחבה והגיונית. אנו משקיעים מחשבה רבה בבניית המסלולים ומכירים את השטח לעומקו.
 • הלקוח נדרש להגדיר מס' עניינים חשובים והם: זמן השהות בחו"ל, תחומי העניין, תקציב וכן רמת התיירות הנדרשת. בהתאם לזאת, נוכל לבנות מסלול ספציפי ונוח.
 • המטיילים שלנו יזכו להכיר מקרוב את התרבות המקומית ואף יוכלו להגיע למקומות מיוחדים ולהכיר אנשים מיוחדים מחוץ למסלולי התיירות הסטנדרטים.